VEDARA

Peeling chemiczny latem

Wiosną czy latem nie musimy rezygnować z korzyści jakie dają peelingi chemiczne. Peelingi chemiczne są rewelacyjnym sposobem na odświeżenie skóry, pobudzenie jej odnowy, poprawienie jej wyglądu - dodają skórze blasku, poprawiają jej ukrwienie i wygładzają. Ważne, aby dobrać odpowiedni preparat do potrzeb naszej skóry, bo peelingi chemiczne oprócz ogólnych korzyści poprawiających kondycję skóry mogą działać wspierająco w leczeniu nidoskonałości skórych: trądziku, rumieniu i przebarwieniach.
 
 
 
VEDARA peeling chemiczny na lato
 
 
vedara antiaging
 
Roztwór Anti-aging 35% pH 1.9
 
Roztwór Anti-aging przeznaczony jest dla skóry dojrzałej, dotkniętej problemem fotostarzenia, potrzebującej silnego działania antyoksydacyjnego. Zmniejsza szkody wywołane przez słońce i szkodliwe promieniowanie UVA i UVB, takie jak odwodnienie, drobne zmarszczki i przebarwienia. Dodatkowo kwas mlekowy tworzy warstwę ochronną na skórze i dogłębnie ją nawilża. Roztwór kwasowy Anti-agingstymuluje syntezę kolagenu i naprawę zniszczonych włókien. Po zabiegu skóra nabiera blasku, jest nawilżona i widocznie napięta.
 
 
Roztwór kwasowy przeciwtrądzikowy
Roztwór kwasowy przeciwtrądzikowy 15% pH 2.0
Roztwór kwasowy do skóry trądzikowej przeznaczony jest do skóry problematycznej, dojrzałej, ze skłonnością do trądziku, przebarwień, rozszerzonych porów i nadprodukcji sebum. Kwas ferulowy charakteryzuje się właściwościami antyoksydacyjnymi - chroni skórę przed agresją wolnych rodników, hamując i neutralizując ich działanie, jak również wzmacnia działanie witaminy C i E. Chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVAB, minimalizując uszkodzenia, które powoduje słońce i osłaniając DNA komórkowe. Kontroluje aktywność tyrozynazy, rozjaśniając przebarwienia i zapobiegając ich powstawaniu. Ponadto, posiada właściwości antyoksydacyjne i antybakteryjne. Po zabiegu skóra jest widocznie rozjaśniona i zmatowiona oraz wyciszona.
 
 
vedara antiaging
Roztwór kwasu fitowego 50%
Kwas fitowy to naturalny składnik o silnym działaniu rozjaśniającym przebarwienia, obkurczającym rozszerzone naczynka, wykazuje także silną aktywność antyoksydacyjną i przeciwstarzeniową. Kwas fitowy to organiczny związek chemiczny o komfortowym, łagodnym działaniu. Idealny dla skóry wrażliwej, naczyniowej, suchej z przebarwieniami. Nie uwrażliwia na słońce, dlatego jest bezpieczny do stosowania latem. W naturze występuje w roślinach strączkowych, wielu nasionach i otrębach zbóż.
 
 
 
vedara antiaging
Roztwór kwasu migdałowego 50%
Dermatologiczny peeling chemiczny złuszczający powierzchowne warstwy naskórka. Poprawia stan cery poszarzałej o nierównomiernej pigmentacji, z objawami fotostarzenia, a także tłustej i skłonnej do postawania zmian trądzikowych. Doskonale sprawdza się również jako kuracja złuszczająca cery wrażliwej i naczyniowej. Zawiera kwas migdałowy, ktory należy do kwasów owocowych (AHA) i wyskazuje się specyficznym działaniem terapeutycznym. Złuszcza powierzchowne warstwy naskórka łagodnie i bezpiecznie, dzięki czemu poprawia strukturę i koloryt skóry. Aktywuje odnowę komórek i stymuluje produkcję kolagenu. Działa silnie antybakteryjnie, reguluje pracę gruczołów łojowych, łagodzi stany zapalne oraz przyśpiesza gojenie zmian trądzikowych. Dzięki żelowej postaci pozwala na penetrację w głąb skóry bez wywoływania podrażnień. Widoczne efekty poprawy kondycji skóry są możliwe do osiągnięcia w krótkim czasie, bez dłuższego okresu rekonwalescencji. Peeling może być stosowany cały rok.
 
 
vedara antiaging
Baza AHA 16% - pH 3,5
Żelowy preparat o pH 3,5 i stężeniu kwasów AHA 16%. Produkt do stosowania jako peeling przed różnego rodzaju zabiegami, lub jako baza do mieszanek z kwasami i witaminą C. Kwas glikolowy i mlekowy rozluźniają spoiwa między komórkami stratum corneum ułatwiając złuszczanie. Dodatek gluconolactonu zapewnia silne działanie antyoksydacyjne i nawilżające. Ekstrakt aloesu przyspiesza regenerację i nawilżenie, stymuluje immunologię skóry. Wysoka wydajność i efektyw-ność plasują ten preparat w czołówce produktów typu pre-peel.
 
 
 
vedara antiaging
Kwas TCA 15%
TCA to kwas trójchlorooctowy. Im mniejsze jego stężenie tym wolniejsza penetracja i łagodniejsze działanie. Pobudza odnowę naskórka, kolagenu i elastyny. Dobre efekty przynosi stosowany w skojarzeniu z kwasem glikolowym i roztworem Jessnera. TCA może powodować lekkie pieczenie w trakcie zabiegu. Po zabiegu odczuwalne jest mrowienie, świąd, przejściowa suchość skóry. Są to odczucia bardzo delikatne, nie przeszkadzające klientowi w codziennej pielęgnacji. TCA ma małą cząsteczkę dlatego łatwo penetruje naskórek.
 
 
 
vedara antiaging
Roztwór Jessnera Js1 - pH 1,9, stężenie 42%
Roztwór o zmodyfikowanym składzie stanowi połączenie kwasu salicylowego, mlekowego i cytrynowego w równych proporcjach. Jego nazwa pochodzi od nazwiska lekarza, który opracował skład i jako pierwszy zastosował taką formę produktu. Jest on pozbawiony niepożądanego działania salicylanów. Zaletą tego preparatu jest to, że używa się tylko jednego stężenia, omija etap neutralizacji. Zastosowanie roztworu Jessnera daje bardziej przewidywalne rezultaty niż w przypadku innych kwasów. Ma szerokie spektrum zastosowania. Odświeża skórę, powoduje oczyszczenie skóry z zaskórników. Może być stosowany miejscowo a nawet punktowo w czystej postaci. Nadaje się do terapii klatki piersiowej i pleców.